Informacje podstawowe

Punkty w Zaczytaj.pl można zbierać na wiele sposobów:
  1. czytając artykuły na Serwisach, czyli wybranych stronach, które zdecydowały się nagradzać swoich stałych czytelników Punktami za czytanie
  2. odpowiadając na Pytania Konkursowe, które dotyczą bieżących artykułów/newsów/informacji zdobywasz Punkty w konkursach wiedzy
  3. Polecając  Zaczytaj.pl  swoim znajomym, możesz zbierać 100 punktów za każde uzbierane 1000 punktów za czytanie przez Twojego znajomego (Punkty za polecanie)
Wraz z rozwojem projektu będą kolejne możliwości zbierania punktów, o których będziemy na bieżąco informować.
 
Stan swojego konta puntkowego możesz sprawdzić wybierając zakładkę Moje Punkty

Punkty możesz wymienić na nagrody. Im więcej punktów zbierzesz tym bardziej wartościowe nagrody otrzymasz. Katalog nagród będzie w miarę możliwości uzupełniany o nowe karty podarunkowe.

Punkty za czytanie

Punkty za czytanie zbierasz systematycznie odwiedzając Serwisy, czytając w nich artykuły/newsy. Każdy Serwis określa zasady przyznawania punktów. Zawsze możesz je poznać wchodząc w szczegóły serwisu (strzałka rozwijająca po prawej stronie serwisu). Serwis może określić i zawęzić zbieranie punktów do wybranych sekcji portalu.

Punkty zbierasz wchodząc na dany Serwis i otwierając poszczególne artykuły. System zliczający Twoje punkty działa w taki sposób – że przy otwieraniu strony internetowej w Serwisie, zlicza liczbę otwartych artykułów i nalicza Twoje punkty za czytanie zgodnie z zasadami ustalonymi przez ten konkretny portal.
 
Zliczanie punktów możesz bardzo łatwo sprawdzić:

  1. Na stronie http://zaczytaj.pl/moje-punkty rozwiń zakładkę 'Punkty w Serwisach' i sprawdź ile masz zebranych punktów i przeczytanych artykułów.
  2. W przeglądarce internetowej wpisz adres Serwisu. Jeżeli chcesz sprawdzić aktualną listę serwisów punktowych – wejdź na stronę główną Zaczytaj.pl (musisz być zalogowany).
  3. Otwierając i czytając artykuły w Serwisie – system zlicza otwarte strony. Wchodząc ponownie na stronę http://zaczytaj.pl/moje-punkty – możesz sprawdzić ile masz punktów. Dane są aktualizowane co ok. 30 sekund, zatem po tym czasie zrób „odśwież” w swojej przeglądarce (klawisz F5). Jeżeli liczba punktów i/lub przeczytanych artykułów się nie zwiększyła – sprawdź co może być przyczyną (Pomoc-> Najczęściej zadawane pytania-> Dlaczego moje Punty nie są naliczane?)

Każdy Serwis może określić indywidualne zasady naliczania punktów. Portal określa, które sekcje są premiowane punktami i jak punkty są naliczane.  Określa m.in. ile artykułów należy przeczytać, aby zebrać określoną liczbę punktów.

Jednak PAMIĘTAJ! Jeżeli często będziesz otwierać te same artykuły, wówczas liczba artykułów wzrośnie, ale punkty mogą nie naliczyć się poprawnie! Ta zasada nie dotyczy jednak portali, które w Punktowanych Sekcjach Serwisu mają dodane tylko kilka wybranych artykułów. Przy takich serwisach ze względu na małą ilość artykułów do czytania należy jedynie otwierać naprzemiennie dostępne artykuły tzn. jeżeli dostępnych jest na przykład 10 artykułów to staraj się nie otwierać za każdym razem tego samego artykułu.

Przykład: „1p za każde 3 przeczytane artykuły” oznacza, że jeżeli przeczytasz (co jest równoznaczne z otwarciem strony i pozostawaniem na niej określony czas) 3 różne artykuły to otrzymasz 1 punkt. Przeczytanie kolejnych 3 artykułów – to kolejny 1 punkt. Jednak serwis może wprowadzić ograniczenia w zbieraniu punktów – np. „10p/ dzień” . Oznacza to, że maksymalnie w ciągu jednej doby możesz zebrać w danym serwisie 10 punktów. W kolejnym dniu – następne 10 punktów (jeżeli nie przekracza to podanej przez Serwis maksymalnej ilości punktów do zdobycia na tydzień lub miesiąc).

Liczba Serwisów i atrakcyjność zasad naliczania punktów będzie wraz z popularnością programu Zaczytaj.pl rosła. Im więcej osób przystąpi do projektu – tym więcej korzyści odnosić będą Serwisy, zatem już teraz poleć i zachęć swoich znajomych i zbieraj dodatkowe Punkty za ich przystąpienie do Zaczytaj.pl.

Punkty w konkursach wiedzy

Zbierasz punkty odpowiadając na pytania konkursowe.
W tym celu należy przejść do sekcji Zadania.
Na stronie pojawi się lista dostępnych zadań, wśród których będą Pytania lub Pytania sponsorowane (patrz kolumna -> rodzaj), na które możesz odpowiedzieć. Po kliknięciu w 'Wykonaj' otworzy się strona z pytaniem oraz możliwymi odpowiedziami. Tylko jedna z nich jest poprawna. Po wybraniu odpowiedzi i kliknięciu przycisku 'Odpowiedz' w przypadku udzielenia prawidłowej odpowiedzi, odpowiednie punkty zostaną Tobie doliczone. Uwaga! W przypadku udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi punkty są odejmowane.
Pytanie są przygotowywane systematycznie i dotyczą bieżących wydarzeń i informacji znajdujących się w mediach. Przy każdym pytaniu jest lista linków od artykułów, w których znajdziesz informacje potrzebne do udzielenia prawidłowej odpowiedzi. Czasem konieczne będzie przeczytanie kilku artykułów, aby udzielić poprawnej odpowiedzi.
Pytania sponsorowane są zazwyczaj wyżej punktowane, ale niekoniecznie.
Lista pytań, na które możesz odpowiedzieć w danym momencie jest ograniczona. Jeżeli dużo czytasz – możesz odpowiadać na więcej pytań. Po przeczytaniu kolejnych artykułów następne pytania są 'odblokowywane'.

Punkty za znajomych

Zależy nam, aby jak najwięcej osób przyłączyło się do Zaczytaj.pl. Im więcej osób się zarejestruje – tym więcej użytkowników będzie czytać Serwisy. Tym samym będziemy mogli przekonać kolejne serwisy do udziału w projekcie i dać możliwość użytkownikom zdobycie dodatkowych punktów.
 
Zatem jeżeli chcesz, aby w Zaczytaj.pl było więcej serwisów i aby można było zbierać więcej punktów za czytanie poleć Zaczytaj.pl swoim znajomym.

I Ty na tym skorzystasz, bo każde 1000 punktów uzbierane za czytanie na Serwisach przez Twojego znajomego automatycznie spowoduje dodanie do Twojego konta 100 punktów gratis! Jeżeli  będziesz miał wielu czytających znajomych w systemie Zaczytaj.pl - Twoje punkty będą szybko się zwiększały!  Możesz  rozesłać zaproszenia do wszystkich swoich znajomych (poza osobami korzystającymi z tego samego adresu IP - domownicy).  Pamiętaj im więcej czytających znajomych - tym  bardziej wartościowe nagrody odbierzesz.

Limity dzienne Portali

Każdy Portal ma możliwość określenia limitu (dziennego/tygodniowego/miesięcznego) punktów do zdobycia przez użytkownika.

Po osiągnięciu danego limitu portal pojawia się na liście 'Serwisów Z Osiągniętym Limitem'.
Wykorzystanie limitu oznacza, że w danym dniu serwis odwiedziła już taka liczba użytkowników, że osiągnięto ustawiony limit.
Przykład: Jeżeli Serwis ma ustawiony limit dzienny, który został w danej chwili osiągnięty, wówczas wraz z rozpoczęciem kolejnego dnia kalendarzowego Serwis wraca na listę Serwisów, na których można zbierać punkty, aż do momentu ponownego osiągnięcia ustawionego przez Serwis limitu. Sytuacja wygląda analogicznie w pozostałych jednostkach czasu - tygodnia, miesiąca.

W związku z powyższym, część użytkowników Zaczytaj.pl może nie mieć już dostępnego serwisu na liście (i zarazem możliwości zdobycia na nim punktów). Im większy limit, tym serwis jest dłużej dostępny na liście Zaczytaj.pl i więcej osób ma szansę zapoznać się z serwisem i zdobyć punkty. O tym limicie decyduje jednak dany Serwis.

Serwisy pojawiają się o różnych godzinach, aby każdy użytkownik miał szansę zapoznania się z jak największą liczbą portali i tym samym zdobycia punktów.

Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Masz pytania? Napisz do nas
Masz pytania? Napisz do nas
E-mail:
Wiadomość: