Informacje podstawowe

Serwisy – to portale, które zdecydowały się premiować swoich stałych czytelników punktami Zaczytaj.pl. Każdy wartościowy portal może starać się o przystąpienie do Zaczytaj.pl, zgłaszając swój udział do projektu.
Serwis wstawia specjalny skrypt w kodzie html strony, który umożliwia zliczanie punktów uczestnikom Zaczytaj.pl. Portal określa sekcje, w których użytkownicy mogą zbierać punkty i określa zasady ich naliczania.
Wraz z rozwojem projektu – liczba Serwisów będzie się zwiększała, tworząc program zbierania punktów Zaczytaj.pl coraz bardziej atrakcyjnym dla użytkowników.

Zasady zbierania punktów

Każdy Serwis może określić indywidualne zasady naliczania punktów. Portal określa, które sekcje są premiowane punktami (patrz -> szczegóły serwisu po rozwinięciu strzałki po jego prawej stronie -> Punktowane sekcje serwisu) i jak punkty są naliczane (patrz -> szczegóły serwisu po rozwinięciu strzałki po jego prawej stronie -> Zasady punktowania).  Określa m.in. ile artykułów należy przeczytać, aby zebrać określoną liczbę punktów.
 
Przykład: „1 pkt. za każde 3 przeczytane artykuły” oznacza, że jeżeli przeczytasz (co jest równoznaczne z otwarciem strony i pozostawaniem na niej określony czas) 3 różne artykuły to otrzymasz 1 punkt. Przeczytanie kolejnych 3 artykułów – to kolejny 1 punkt. Jednak serwis może wprowadzić ograniczenia w zbieraniu punktów – np. „10p/ dzień” . Oznacza to, że maksymalnie w ciągu jednej doby możesz zebrać w danym serwisie 10 punktów. W kolejnym dniu – następne 10 punktów itd. Istnieją także ograniczenia godzinowe, tygodniowe i miesięczne np. „5p/ godzinę”,oznacza, że w ciągu godziny możesz na danym portalu zdobyć maksymalnie 5 punktów, „20p/ tydzień” oznacza, że w ciągu tygodnia kalendarzowego możesz na danym portalu zdobyć maksymalnie 20 punktów, „40p/ miesiąc” oznacza, że w ciągu miesiąca kalendarzowego możesz na danym portalu zdobyć maksymalnie 40 punktów.

Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Masz pytania? Napisz do nas
Masz pytania? Napisz do nas
E-mail:
Wiadomość: