Pytania konkursowe - Informacje podstawowe

W Zaczytaj.pl zbierasz dodatkowe punkty odpowiadając na pytania konkursowe.
Uwaga! Pytania konkursowe dostępne są tylko dla użytkowników, którzy uzbierają co najmniej 30 punktów za czytanie na swoim koncie.
W celu odpowiedzi na pytania konkursowe przejdź do zakładki Zadania. Na liście rodzai zadań mogą pojawiać się zarówno Pytania, Pytania sponsorowane jak i inne zadania. Na liście znajdują się wszystkie dostępne dla Ciebie w danej chwili zadania. Po kliknięciu obok pytania na przycisk 'Wykonaj' otworzy się strona z pytaniem oraz możliwymi odpowiedziami. Tylko jedna z nich jest poprawna. Po wybraniu odpowiedzi i kliknięciu (przycisku) 'Odpowiedz'  w przypadku udzielenia prawidłowej odpowiedzi, odpowiednia liczba punktów zostanie Tobie doliczona. Uwaga! W przypadku udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi punkty są odejmowane. Dodatkowo pod dostępnymi do pytania odpowiedziami będzie zazwyczaj pojawiał się napis "Aby móc odpowiedzieć, otwórz wszystkie artykuły z możliwą odpowiedzią." oznacza to, że dopóki wszystkie artykuły znajdujące się pod pytaniem nie zostaną otwarte, nie będziesz mieć możliwości zaznaczenia odpowiedzi. Dopiero po otwarciu wszystkich artykułów i odczekaniu minimalnego czasu, będzie możliwość udzielenia odpowiedzi na pytanie.
Pamiętaj! Odpowiedzi na pytania szukaj tylko i wyłącznie w linkach znajdujących się pod danym pytaniem konkursowym, gdyż odpowiedzi podawane na innych stronach internetowych, lub zaczerpnięte z innych źródeł mogą różnić się od odpowiedzi prawidłowej (tj. tej, która została zawarta w artykule, którego dotyczy pytanie).
Pytanie są przygotowywane systematycznie i dotyczą bieżących wydarzeń i informacji znajdujących się w mediach. Przy każdym pytaniu jest lista linków od artykułów, w których znajdziesz informacje potrzebne do udzielenia prawidłowej odpowiedzi. Czasem konieczne będzie przeczytanie kilku artykułów, aby udzielić poprawnej odpowiedzi.
Pytania sponsorowane, są zazwyczaj wyżej punktowane, ale niekoniecznie.
Lista pytań, na które możesz odpowiedzieć w danym momencie jest ograniczona. Jeżeli dużo czytasz – możesz odpowiadać na więcej pytań. Po przeczytaniu kolejnych artykułów następne pytania są „odblokowywane”.

Rozumiem Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Masz pytania? Napisz do nas
Masz pytania? Napisz do nas
E-mail:
Wiadomość: